Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

10 dalykų, kurie pakeis interjerą
2011-01-23 Šaltinis: eli.lt

Namai mūsų greitai besikeičiančiame pasaulyje daugeliui žmonių yra vienintelė vieta, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti. Tačiau sutikit, net ir idealų būstą kartais norisi atnaujinti. Juk kasdien keičiamės ir mes: sužinome ką nors naujo, įgyjame naujos patirties.


10 dalykų, kurie pakeis interjerą title=
Nuotr. artsignsinteriors.com

Kruizas laivu, komandiruotė, apsilankymas meno parodoje – visa tai iššaukia atgarsius mūsų sieloje ir kai kada pakeičia aplinkos suvokimą. Keičiantis vidiniam pasauliui norisi keisti ir tai, kas yra aplink mus.

 

Be abejo, iš pat pagrindų sudrebinti savo pasaulėlį nedrąsu. Tačiau esama ir švelnesnių būdų beveik neatpažįstamai pakeisti kambario interjerui. Kiekvienas profesionalus dizaineris žino bent keletą triukų, kurie gali visiškai pakeisti tavo aplinką. Jums tereikia įsigyti keletą naujų daiktų. Kokių? Štai sąrašas:
1. Užuolaidos

Apskritai tekstilė – medžiaga, su kuria mielai dirba dauguma dekoratorių, nes ji padeda lengvai, nebrangiai ir labai efektingai pakeisti bet kokią patalpą. Naujos užuolaidos – pats paprasčiausias būdas atnaujinti visą kambarį. Tai ypač tinka panorus naujų pojūčių savo namuose: įvairiausios spalvos ir tekstūros leis susikurti trokštamą atmosferą. Žinoma, jei trokšti įmantrių užuolaidų, jų pasiuvimas nebus itin pigus. Bet turint omeny, kad pastaruoju metu madingiausios paprastos klasikinės linijos – veikiausiai daug išlaidauti neteks.

2. Minkštų baldų ir kėdžių užtiesalai
Tai dar viena daiktų kategorija, kuri lengvai keičia interjerą tiesiog per keletą minučių. Patį elementariausią kėdžių užtiesalų modelį galima pasisiūti ir savarankiškai – tereikia susiūti du audinio gabalus ir pritvirtinti prie kėdžių raišteliais. Tos pačios spalvos užtiesalai gali sujungti stilistiškai skirtingus baldus, o skirtingos spalvos ir faktūros pagyvins nuobodų monotonišką interjerą.

3. Kilimas

Gražus didelis kilimas taip pat gali neatpažįstamai pakeisti kambarį. Pavyzdžiui, žaismingas zebro raštų kilimas pabrėš senoviškas kambario sienas su šimtmečius menančia istorija, o žalias, žolytę primenantis kilimas net ir judrioje gatvėje esantį butą pripildys pavasariško gaivumo. Kilimo spalva taip pat lavai svarbi: kuo ji neįprastesnė ir ryškesnė, tuo stipriau pasikeis tavo kambarys.

4. Širma
Ši paprasta interjero detalė gimė Kinijoje. Širma suteikia progą lengvai keisti kambario erdvę pagal savo nuotaiką ir poreikius. Ją galima akimirksniu išskleisti arba suglausti – ir tai savaip pakeis visą tavo kambarį.

5. Šviestuvas
Šviesa – stipriausia aplinkos keitimo priemonė. Naujas, įdomus šviestuvas gali pakeisti ne tik interjero stilių, bet ir visą kambaryje tvyrančią nuotaiką. Tiesa, jei neketini itin daug investuoti į naują šviestuvą – galbūt užtektų pakeisti tik senojo gaubtą.

6. Lipdiniai

Nepamiršk ir gipso lipdinių, suteikiančių interjerui klasikinių natų. Be abejo, pats gipsas akimirkos transformacijoms nelabai tinka. Bet štai jo plastikinės imitacijos – kuo puikiausiai. Grakščios rozetės, tiesūs karnizai, paslaptingos gėlių girliandos – tai dekoracijos, kurios suteikia kambariui šventiškumo. Tiesa, verčiau nemėgink aklai kopijuoti klasikos – tai išties būtų prastas skonis. Užteks tik lengvutės aliuzijos į klasiką, o visa kita – tavo fantazijos reikalas!

 

7. Veidrodis
Jau pats savaime veidrodis – nuostabus interjero keitimo pagalbininkas. Jis leidžia praplėsti, atverti erdvę, padaryti, kad šviesa lietųsi ten, kur nuolat tvyrodavo prieblanda. Bet jei neketini kabinti naujo veidrodžio – gali pakeisti senojo rėmelį, ir tai vėl naujom nuotaikom pagyvins tavo namus. Išraiškingas veidrodžio rėmelis suteikia reikiamą toną ir visai aplink jį esančiai erdvei.

8. Elektrinis židinys

Stebėti židinyje rusenančią ugnį – vienas maloniausių užsiėmimų. Ir vis dėlto jei neturi galimybės savo bute įsirengti židinio – tiks ir elektrinis jo pakaitalas. Namuose iškart padaugės jaukumo ir šilumos. Dar keletas naujų detalių (pavyzdžiui, ant grindų patiestas kailinis kilimėlis) – ir tu jau atsidursi kitoje erdvėje.

9. Gėlės vazonėliuose

Dideli augalai ir medeliai stilinguose vazonuose – tai dar vienas būdas atnaujinti savo interjerą, suteikti jam lašelį Viduržemio regiono egzotikos. Vijoklinėmis gėlėmis apvytos kambario pertvaros – taip pat įdomus sprendimas.

10. Raštai
Galiausiai paskutinis mūsų sąrašo elementas – tai fototapetai. Ne taip seniai jie ir vėl sugrįžo į madą, daug kokybiškesni ir įdomesni nei būdavo prieš keletą dešimtmečių. Ar jie tinka tavo kambariui – spręsti tau. Jei manai, kad taip – atsimink ir svarbią taisyklę: rinkis ne pernelyg ryškius, tokius, kurie keltų tau pačias maloniausias asociacijas. Priešingu atveju jie gali greitai įkyrėti ir interjerą teks keisti iš naujo.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt